Milostivé léto IV

Aktuálně probíhá akce milostivé léto IV (od 1.7.2024 do 30.11.2024) zaměřená na daňové exekuce zdravotních pojišťoven

Od 1.7.2024 do 30. 11. 2024 opět probíhá akce Milostivé léto, která je tentokrát zaměřena na zdravotní pojišťovny – konkrétně se jedná převážně o Všeobecnou zdravotní pojišťovnu, kdy jsou dluhy vymáhány v daňové exekuci. To znamená, že exekuci provádí přímo pojišťovny (například přikázáním pohledávky z účtu nebo srážkami ze mzdy). Při zaplacení dlužného pojistného, zdravotní pojišťovna odpustí penále a exekuční náklady, jestliže jsou vymáhány v daňové exekuci.

Podmínkou je, že dluh musí být vůči zdravotní pojišťovně, dlužníkem musí být fyzická osoba a dluh nesmí být vymáhán soukromým exekutorem. Dlužníkovi musí být doručen exekuční příkaz, který byl vydán nejpozději 31. 12. 2023. Zde je uvedena výše nedoplatku a způsob provedení exekuce.

Pokud daňová exekuce byla nařízena například jen k jednomu nároku a další vymáhá soudní exekutor, nemůže se žádat o odpuštění. Naopak pokud pojistné bylo nejpozději 31. 12. 2023 uhrazeno a nařízená exekuce probíhá k vymožení penále/exekučních nákladů je možné odpuštění využít. 

Pro více informací nás můžete kontaktovat.

Tým Občanské poradny při Centru nové naděje

Podporují nás

Moravskoslezský kraj
Frýdek-Místek
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Frýdlant nad Ostravicí